НОВИНИ ОСВІТИ

КАЛЕНДАР ПОДІЙ

Українське ділове мовлення. Календар свят

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 8

Соціальні мережі

Block title

Block content




Четвер, 18.04.2024, 16:15
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
Квасівський заклад загальної середньої освіти 
І-ІІІ ступенів
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід
Каталог статей


Головна » Статті » Соціально-психологічна служба

Як стати лідером і що для цього потрібно?

Як стати лідером і що для цього потрібно?

(Поради для учнів від соціального педагога)

Напевно, кожен з нас мріє стати лідером. Але кожному також відомо, що стати ним не так то й просто. Для цього потрібно мати певні якості. Отже, спробуємо розібратися, чи легко стати лідером і що для цього потрібно?

Виділяють багато якостей, якими повинен володіти справжній лідер.

І якщо їх у Вас немає, знадобиться не один день, щоб спробувати їх виробити. На перший погляд може здатися, що себе змінити неможливо. А якщо й можливо, то дуже складно. Але не потрібно боятися, адже в майбутньому Ви побачите, що все це дуже навіть варто того, щоб змінитися.

Важливим ключем до успіху лідера є саморозвиток. Запам'ятайте одну просту істину: хто володіє інформацією - той володіє Світом. Читайте побільше книг, не обов'язково тільки того напрямку, яким Ви хочете займатися. Не соромтеся вчиться чомусь в інших людей, переймайте досвід у тих, хто, на Вашу думку, досяг позицій лідерства. Аналізуйте, як вони виходять із складних ситуацій, як швидко реагують на непередбачені обставини. Вчіться не лише на своїх помилках, а й на помилках інших людей.

Щоб бути успішним лідером, Вам знадобиться хороше коло знайомих . Знайомства ніколи не завадять, адже в процесі спілкування Ви можете отримати важливу інформацію, яка може бути Вам дуже корисною в майбутньому. До того ж, спілкуватися стоїть не тільки з людьми, відповідними Вам за статусом. Так, розмова з бродячим музикантом може принести набагато більше користі, ніж розмова з колегою.

Справжній лідер повинен володіти хорошими комунікативними навичками. Лідер повинен вміти не тільки чітко і ясно висловлювати свої думки, а й володіти вмінням зацікавити своєю мовою оточуючих, об'єднати всіх під загальним началом.

Лідер повинен спілкуватися з усіма, але при цьому не повинно відчуватися ніякого підрозділу на те, що Ви - лідер, а всі інші - ніхто по порівняно з Вами. Вчіться спілкуватися нарівні. Якщо в колективі виникають якісь проблеми, беріть участь у вирішенні цих проблем.

Ще одна якість, без якого справжній лідер просто немислимий - це впевненість у собі, своїх діях. Це те, чого так багатьом з нас не вистачає. Наскільки людина впевнена в собі, своїх силах можна легко зрозуміти вже з розмови з ним (це можна відчувати і за тембром голосу, і за інтонацією, і за словами, і навіть по виразу обличчя). Щоб розвивати упевненість в собі, потрібно постійно для себе фіксувати те, чого Ви досягли на той чи інший момент Вашого життя. І якщо виникає якась складна задача, не боятися труднощів і зупинятися на півдорозі перед нею, а намагатися шукати вихід. Адже проходячи крізь складності, Ви тільки підвищуєте впевненість в собі.

Якщо Ви хочете почувати себе справжнім лідером, впевненість повинна виявлятися у всьому - в ході, погляді, поведінці. Ви повинні, в першу чергу, вірити самому собі, тоді Вам повірять всі інші. Свої думки слід викладати чітко, ясно, коротко, скоротити по максимуму вживання таких слів, які надають Вашій промові відтінок невпевненості "начебто", "напевно", "я так думаю". Ви повинні говорити так, щоб у Вашого співрозмовника виникало як менше невизначеності в тому, що він почує від Вас. Ваш голос повинен бути рівним, чітким, в міру строгим.

Витривалість - це та якість, якою повинен бути наділений справжній лідер . Не потрібно «вішати ніс» через найменші неприємності. Ви повинні чітко зрозуміти для себе, що не завжди те, що трапляється - це 100% Ваша вина. Врахуйте, що завжди може бути невелика частка випадковості, яка може круто змінити хід будь-яких подій. Якщо навіть щось і пішло не так, Вам потрібно спокійно проаналізувати ситуацію, зрозуміти, де Ви могли допустити помилку і довести справу до кінця (якщо, звичайно, Ви в цьому зацікавлені).

Категорія: Соціально-психологічна служба | Додав: Papariga (07.05.2018)
Переглядів: 317 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Copyright MyCorp © 2024