Четвер, 25.04.2024, 06:53

Головна » Файли » Шкільне самоврядування

1-е грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом
22.12.2017, 00:40

Силами учнів, що входять до складу шкільного самоврядування., 1 грудня в рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в нашій школі були проведена низка заходів на тему «ВІЛ та СНІД»У біологічному кабінеті нашої  школи були розміщені плакати та стенди на відповідну тему, лідерами школи були проведені лекції та презентації  для учнів 7-х, 8-х та 10-х класів, небайдужим і проінформованим учням роздавали червоні стрічки- виготовлені власними силами, як символ боротьби проти СНІДу. Лекції презентували Писар О.Ю -Вчитель біології а – президент школи підготував доповідь,На лекціяї обговорювалися такі питання:

1. Поширення ВІЛ/СНІДу серед молоді.

2. Сучасна медицина і СНІД.

3. Статеві стосунки у неповнолітніх.

4. Методи боротьби зі СНІДом..

5. Етапи деградації організму при захворюванні СНІДом.

У результаті проведених заходів учні ще більше стали обізнаними і проінформованими, а це найголовніше для організаторів!

СНІД – світова проблема, і бути небайдужим – наш обов’язок!

Учні 10 -го класу виступали  з доповідями про СНІД. Писар О, Ю.  презентувала роботу ,розповідала  про СНІД, ВІЛ «Чума xx століття». Віл – це вірус, який пригнічує імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, який виникає з ВІЛ на фоні ослабленого імунітету. Та ще дізналися що СНІД/ВІЛ, був виявлений в Монтані в 1983р. і Гало в 1984р. Потрапляючи в організм людини, ядра вірусу проникають у цитоплазму клітин, де починається синтез вірус-специфічних ДНК, а потім їхнього дзеркального відбиття – плюс-днк. Об’єднавшись і прийнявши кільцеподібну форму, вони утворять Днк копію вірусного генома, що переходить із цитоплазми в ядро інфікованої клітини і вбудовується в її геном. Шляхами передачі ВІЛ : 1.Під час статевого акту (через сперму чи жіночу секрецію). 2. При порушені цілісності шкіри та проникнення крові безпосередньо до кровоносної системи здорової людини ( наприклад через шприц та голку з залишками крові). 3.Внутрішньоутробна передача ВІЛ плоду з током крові інфікованої матері або вже після народження через материнське молоко. Після проникнення в організм здорової людини вірус починає інтенсивно розмножуватися. Антитіла до ВІЛ можуть бути виявлені в крові людини вже через 4-8 неділь зараження. Наприкінці 4-5 неділі після зараження ВІЛ у хворого розвивається комплекс симптомів, аналогічних ознакам інфекційного мононуклеозу: температура тіла підвищується до 38,5-39,5°С, починається ангіна, відзначається збільшення печінки і різних груп лімфатичних вузлів. Досить часто СНІД важко діагнозу вати, тому що у хворих не проявляються ніякі симптоми, крім набрякання пахвови, шийних або потиличних лімфатичних вузлів. Вилікувати СНІД неможливо, тому він і є одним з найстрашніших захворювань у цей час. Глобальний фонд боротьби зі СНІДом з 2004 року, кожен рік в Україну перевозять близько 20 партій вантажу, про допомогу інших людей для ВІЛ-інфікованих. Учні переглянули мультфільм про «Лікаря Панацейко» який розповідав про СНІД та ВІЛ, та як себе вберегти та фільм про СНІД, в якому акцентували увагу, що не потрібно боятися та уникати людей хворими цими хворобами, а на оборот спілкуватися з ними та підтримувати зв’язок.

Учні прислуховувалися до кожного слова та зрозуміли що потрібно буди трішки обережніше, і не забувати хворих людей.

Категорія: Шкільне самоврядування | Додав: Papariga
Переглядів: 291 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0